Stephen Colbert dołącza do konfliktu Amazona z Hachette

Kolejne osoby zabierają głos w sprawie głośnego sporu Amazona z Hachette. W swoim programie, Colbert Report, główny prowadzący (i autor publikujący w Hachette) włączył się do batalii pomiędzy gigantami, oświadczając, że jest „pierwszorzędnie wkurzony”. W trakcie trwania programu czynił przytyki wobec Amazona – wspominając m.in. o uniemożliwieniu składania zamówień przedpremierowych na The Silkworm, nową książkę JK Rowling. Szefa internetowego sklepu, Jeffa Bezosa, nazwał „Lordem Bezo-mortem” i pokazał zdjęcie, na którym miliarder przypomina czarny charakter z sagi o Potterze.

Pisarka również nie pozostaje bierna – swoim czytelnikom radzi na twitterze, by kupowali jej książki w innych miejscach. Colbert posunął się o krok dalej i udostępnił jedną z „zakazanych” książek do kupienia na swojej stronie za pośrednictwem sieci sprzedaży Powell’s Books. W gratisie ściągnąć można naklejkę „Nie kupuję w Amazonie”.

Inny autor z Seattle (Sherman Alexie), zaproszony do programu przez Colberta, stwierdził, że cieszy się, iż dotarł do studia, gdyż gdyby to Amazon odpowiadał za podróże w kraju, dotarcie do Nowego Jorku zabrałoby od dwóch do pięciu tygodni.

Źródło: USA Today | Fot. The U.S. Army via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!