Była Królowa nadbałtyckich raf, będzie król półek w księgarniach?

Artur Andrus „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze”

 

17 czerwca ukazał się kolejny tom z wyborem najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa publikowanych na jego blogu internetowym i w prasie.

okladka_ANDRUS.inddAndrus – dziennikarz, poeta, konferansjer, radiowiec, a przede wszystkim jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na polskiej scenie kabaretowej – ma niebywały dar opowiadania. Aby przykuć uwagę czytelnika wcale nie musi poruszać tematów ważnych i poważnych – to raczej tematy błahe i codzienne w jego ujęciu nabierają cech niezwykłości. Jak zauważyła jedna z jego stałych czytelniczek i recenzentek: „Andrus perfekcyjnie potrafi wprowadzić zamęt, odwracając utarte zwroty, burząc od wieków wydeptywane ścieżki skojarzeń, potrafi odłożyć na bok przyzwyczajenie, które pozbawia nas spostrzegawczości. Dzięki temu jest lepszym obserwatorem, widzi świat w szczegółach, zwracając uwagę na to, co większości umyka. I mimo że nie wodzi czytelnika za nos – wręcz przeciwnie, wykłada wszystkie karty na stół – nieustannie go zaskakuje. Jego skojarzenia z każdym kolejnym zdaniem podążają w coraz to innym kierunku, niezgodnym z tym, co podpowiadają nam nabyte przez lata schematy”.

Sam autor  – w jak zwykle żartobliwy sposób -  następująco wyjaśnia tajemniczy tytuł swojej nowej książki: „Właściwie powinienem tę książkę zatytułować: „Niczym szczególnym, poza osobą autora, niepowiązane ze sobą żartobliwe teksty, pisane z myślą o lekarkach i lekarzach, kobietach, mężczyznach czytujących kobiece pisma oraz wszystkich innych, zwłaszcza posiadających dostęp do Internetu, a teraz już niekoniecznie”. Domyśliłem się od razu, że moja książka może nie mieć aż tak dużej okładki i zrezygnowałem z tego pomysłu. Stąd więc VIETATO FUMARE”.

Wydawcą książki „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze” jest Prószyński Media.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!