Pielgrzym ma stać się kasowym filmem

Trudno było spodziewać się innego obrotu spraw – i bynajmniej nie chodzi o to, czy Pielgrzym jest powieścią genialną, czy jedynie przeciętną. Clou problemu tkwi w samym autorze. Terry Hayes pracował przy Mad Maxie, zna szereg osobistości w Hollywood, i wie jak z pompą kręcić filmy.

Studio MGM zapowiada, że ekranizacja Pielgrzyma odbędzie się ze stosownym rozmachem. A na deser podaje informację, że nie będzie to jednorazowy epizod – części ma być kilka.

Książka Hayesa trafiła na listy bestsellerów New York Timesa oraz Sunday Timesa, a przetłumaczona została dotychczas na dwadzieścia języków, w tym polski. Na rodzimym rynku za tę pozycję odpowiada wydawnictwo Rebis. Poniżej informacja prasowa wydawcy z 2 lipca:

 

Pielgrzym Terry’ego Hayesa doczekał się drugiego wydania w REBISIE!

 

Równocześnie bardzo dobrze radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedano już ponad 70 tys. egzemplarzy, a w Niemczech i Danii też ma status bestsellera. W recenzji w „Gazecie Wyborczej” Juliusz Kurkiewicz napisał, że jeśli chcesz zabrać ze sobą na wakacje tylko jedną książkę, to weź właśnie tę.

"Pielgrzym" Terry Hayes

„Jako scenarzysta, Terry Hayes dał nam m.in.  Mad Maxa 2 i Martwą ciszę. Jego debiutancka powieść Pielgrzym robi z gatunkowych rywali sieczkę.” – „The Guardian”

„Thriller który, wykracza poza znane schematy. Hayes perfekcyjnie łączy wątki sensacyjne, szpiegowskie i terrorystyczne.  Jest tu wszystko – szaleńcze tempo i wielkie emocje prowadzące do zaskakujących odkryć.  Jedna powieść a tak wiele historii. To prawdziwa „beletrystyczna pielgrzymka”. 800 stron, od których nie można się oderwać.” Tomasz Sekielski, autor Sejfu i Obrazu kontrolnego.

„Pielgrzym” to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy…

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie. Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej. Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym. Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu. Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości. Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy. Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie. Pielgrzym.

Terry Hayes, Brytyjczyk z pochodzenia, mieszkał i pracował na trzech kontynentach. Był dziennikarzem śledczym i scenarzystą filmowym. Jego dziełem są między innymi Godzina zemsty z Melem Gibsonem, Z piekła rodem z Johnnym Deppem oraz Granice wytrzymałości  z Chrisem O’Donnellem. Jest też współautorem scenariusza filmu Mad Max. Wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy, zdobył ponad dwadzieścia nagród w dziedzinie twórczości filmowej i telewizyjnej. Pielgrzymto jego powieściowy debiut, który od razu trafił na szczyty list bestsellerów. Autor obecnie mieszka w Szwajcarii.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!