Ekranizacja Dallas ’63 Stephena Kinga

91AS1yhjxmLWiadomo już nieco więcej o tym, jaki format będzie miał serial, który wyemituje Hulu. Obraz tworzony przez J.J. Abramsa będzie miał dziewięć odcinków i cała historia ma się zamknąć w jednym sezonie. Nie znaczy to jednak, że produkcja wówczas się zakończy – wręcz przeciwnie, włodarze Hulu spodziewają się dużego zainteresowania, stąd podkreślają, że otwarci są na kolejne odsłony. Czego miałyby dotyczyć? Oczywiście podróży w czasie, lecz już nie do czasów Kennedy’ego.

J.J. Abrams podkreśla, że jest fanem mistrza grozy od czasów szkolnych, stąd podchodzi do produkcji z wielkim entuzjazmem. Za adaptację książkowej fabuły na potrzeby telewizji odpowiedzialna jest Bridget Carpenter, zaś gigantami odpowiedzialnymi za produkcję są Bad Robot (studio Adamsa) oraz Warner Bros – które współpracują ze sobą przy serialu „Impersonalni”.

Opis książki od wydawcy:

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna…

Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswald i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

„Dallas ’63” to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu. 

Poniżej można także posłuchać fragmentu powieści:

 

Źródło: Deadline.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!