Będzie prequel Więźnia labiryntu

ed655efc46To już przesądzone – James Dashner, autor głośnego Więźnia labiryntu, napisze prequel dla swej post-apokaliptycznej powieści. Czym jest spowodowana decyzja wydawcy? Z pewnością popularnością dwóch poprzednich książek w tym uniwersum – jednak symptomatyczne jest to, iż klamka ostatecznie zapadła po premierze hollywoodzkiej adaptacji Więźnia.

Film w pierwszy weekendzie wyświetlania zarobił 32 miliony dolarów, windując także wyniki sprzedaży książki. Prequel pt. The Fever Code ma ukazać się w 2016 roku. Przypomnijmy, że ruszyły także zdjęcia do kontynuacji Więźnia labiryntu – studio zapowiada, że wejdzie on na ekrany kin we wrześniu przyszłego roku. Poniżej trailer pierwszej produkcji, która obecnie bryluje w box office.

 

 

 

Polskim wydawcą powieści jest Papierowy Księżyc. Na stronie oficyny udostępniono darmowy fragment, zaś poniżej przytaczamy opis:

 

Więzień Labiryntu to pierwszy tom bestsellerowej trylogii porównywanej do Igrzysk Śmierciczy serii Gone. Dla wielu czytelników jest to najlepsza trylogia od czasu Igrzysk ŚmierciSuzanne Collins.

 

Więzień Labiryntu od wielu tygodni okupuje światowe listy bestsellerów, prawa wydawnicze zostały sprzedane na całym świecie, a wkrótce rozpoczną się zdjęcia do filmu na podstawie książki, za co odpowiedzialna ma być sama Catherine Hardwickle, reżyserka przebojowego cyklu „Zmierzch”.

 

Więzień Labiryntu to jedna z najbardziej wciągających i nasyconych akcją książek ostatnich miesięcy, która trzyma w napięciu od początku aż do ostatniej strony.

 

*

 

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.

 

Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.

 

Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.

 

Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie?

Jaka jest ich rola?

Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę?

Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście?

Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi?

 

Szansa jest tylko jedna:

 

 

Znajdź wyjście albo giń.

 

*

 

James Dashner utkał pasjonującą powieść osadzoną w dystopijnym świecie. Więzień Labiryntu jest pierwszą częścią trylogii, która chwyci czytelnika za gardło i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru…

 

Szansę masz tylko jedną – znajdź wyjście albo giń…

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!