Będzie ekranizacja Fundacji Asimova

28298_image_filePo sukcesie filmu Interstellar Jonathan Nolan pozostanie w klimacie science-fiction – tym razem jednak odpowiedzialny będzie za produkcję serialu, nie filmu. I to nie byle jakiego, gdyż chodzi o klasyk literatury spod pióra Issaca Asimova.

Produkcja będzie przygotowana z niemałym rozmachem, o czym świadczy „kaliber” graczy za nią odpowiedzialnych – siły połączą HBO oraz wytwórnia Warner Bros. Mówi się, że Nolan od miesięcy pracował nad tym projektem, a on sam podkreśla, że „ku*** uwielbia” cykl Asimova – Fundacja. Dodaje także, że jest to rodzaj książek, dzięki którym każdy typ czytelnika może coś wynieść. „Są tam pewne idee, które sprawią, że włosy ci ku*** zapłoną” – kwituje Jonathan Nolan.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że pierwotnie to studio Sony Pictures nabyło prawa do ekranizacji dzieła Asimova. Za produkcję miał odpowiadać Roland Emmerich, jednak ostatecznie projekt nie został zrealizowany – a HBO odkupiło prawa (z pewnością za niemałe pieniądze).

Studio ani wytwórnia nie podają na razie żadnych informacji na temat terminu rozpoczęcia zdjęć.

Poniżej opis do pierwszego tomu Fundacji od wydawcy:

Isaac Asimov (1920-1992) – to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o historii pierwszego Imperium Galaktycznego, które – mimo że wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka sformułowana przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova oraz trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Podczas Zjazdu Dziesięcioletniego na Trantorze, stołecznym świecie Imperium, młody matematyk Hari Seldon przedstawia referat, z którego wynika, że wzory psychohistoryczne pozwolą być może kiedyś przewidywać zachowania dużych zbiorowisk ludzkich, a co za tym idzie – przyszłość. Kiedy wieści o tym docierają do Imperatora, Hari Seldon musi uciekać. Ścigany przez wszechwładnego ministra imperialnego Eto Demerzela, próbuje przy pomocy przyjaciół sformułować podstawowe założenia nowej nauki. Przemierza cały Trantor, by w końcu stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem…

 
Źródło: The Wrap

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!