Pierwszy wodoodporny czytnik

auraFirma Kobo jest znana szerokim rzeszom czytelników, którzy preferują elektroniczne wersje książek. W tym roku wprowadziła na rynek kilka produktów (m.in. model Aura), które konkurowały z Kindlem od Amazona. Teraz japoński producent idzie o krok dalej, wyprzedzając konkurencję.

Aura H2O ma wejść na rynek na początku roku i ma być czytnikiem odpornym zarówno na kurz, jak i wodę. Szef koncernu podkreśla, że nie inicjatywa ta związana jest z zapotrzebowaniem – tłumaczy, że istniał duży popyt na produkt, który można zabrać ze sobą na plażę, nie martwiąc się o wodę ani piach (jak i na produkt, z którym można spokojnie ulokować się w wannie).

Dodatkowo, urządzenie z niemal siedmiocalowym ekranem wytrzyma pod wodą trzydzieści minut, gdyby czytelnikowi akurat zachciało się nurkować. Jedyne, co musi zrobić, to zamknąć port do ładowania czytnika. W takiej sytuacji pojawiają się oczywiście problemy z ekranem dotykowym – ale rozwiązuje je prosta blokada.

Wbudowana pamięć Aury H2O ma 4GB pojemności, co przekłada się na ok. trzy tysiące książek. Bateria ma przetrwać dwa miesiące, o ile czytać będziemy trzydzieści minut dziennie. Cena w przeliczeniu na polską walutę to niemal 800 złotych.

 

Źródło: GoodGearGuide | Fot. Maurizio Pesce via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!