Posłuchaj soundtracku z „Amerykańskich bogów”

aaaSą pisarze, dla których muzyka ma specjalne znaczenie – Stephen King, Haruki Murakami, czy w końcu Neil Gaiman. Zazwyczaj trzeba przekopać się przez meandry internetu, by skompletować wszystkie piosenki, które pojawiają się na kartach powieści. Tym razem jednak ktoś wykonał całą robotę za nas. A konkretnie Trevor Masinelli, który na cubic.fm zebrał w jedną playlistę wszystkie kawałki, które pojawią się w Amerykańskich bogach.

Posłuchać ich możecie [tutaj]. Są tam m.in. takie sławy rocka, jak The Animals, Jethro Tull, The Who, Nick Cave, czy cała plejada innych.

Przypomnijmy, że za jakiś czas pojawi się ekranizacja tej powieści w postaci serialu. Po tym, jak HBO porzuciło projekt, zajmie się nim stacja Starz (znana m.in. z głośnego serialu Spartacus). Osobami odpowiedzialnymi za serial na podstawie Amerykańskich bogów będą: Bryan Fuller (który pracował m.in. nad Hannibalem) oraz Michael Green (znany chociażby z Heroes). W krótkim wywiadzie Fuller podkreślał, że wraz z Green są niezwykle podekscytowani szansą na przeniesienie tak świetnej powieści na mały ekran. Zapowiedział także, że już rozpoczynają skrupulatne kompletowanie składu, który będzie odpowiadał za produkcję.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!