Niespodzianki od J.K. Rowling na święta

Errata (9 grudnia): J.K. Rowling nie opublikuje dwunastu opowiadań, jak wcześniej donosiły agencje informacyjne. W specjalnym oświadczeniu dla „Entertaiment Weekly” rzecznik strony Pottermore wyjaśnił, że „prawdziwi fani” od razu rozpracowali przygotowaną inicjatywę, zaś media źle zinterpretowały przekazywane informacje. Nie będzie dwunastu opowiadań, a dwanaście niespodzianek – po jednej na każdy dzień świąt. Pozostaje tylko żałować!

 

Oryginalny news:

2062076678_78fed738aa_bGrudzień co do zasady powinien być miesiącem licznych niespodzianek. O dwanaście z nich zadbała J.K. Rowling, która w tym miesiącu udostępni na stronie Pottermore.com (oficjalnej witrynie autorki) opowiadania osadzone w uniwersum młodego czarodzieja.

Dzieła zaczną być publikowane od dwunastego grudnia codziennie – autorka podkreśla, że w ten sposób chce podkreślić dwanaście świątecznych dni. Na chwilę obecną nie wiadomo, czego będą dotyczyły opowiadania, ani w jakim czasie będzie rozgrywać się ich akcja. Wiemy jedynie, że w grę wchodzić będą nowe magiczne eliksiry – i przynajmniej jedna historia będzie związana z antagonistą, Draco Malfoyem.

Jak uzyskać dostęp do tych prezentów od J.K. Rowling? Jeśli jeszcze nie jesteście zarejestrowani na Pottermore, możecie zrobić to [tutaj]. Po odpowiedzeniu na kilka pytań, zakładacie konto, a potem 12 grudnia oczekujecie na pierwszego maila z niespodzianką.

Źródło: The EW | Fot. Hung Chieh Tsai via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!
 • http://www.michalmalysa.pl/ Michał Małysa

  A nie czasami jedno opowiadanie i 11 innych prezentów?

  • Booknews

   Nie, chodzi o 12 opowiadań i (przynajmniej) jedno o Malfoyu. 🙂

   • http://www.michalmalysa.pl/ Michał Małysa

    Mógłbym poprosić o źródło takiego newsa? Fragment zacytowany albo coś w tym rodzaju? W wiadomościach i ogłoszeniach Pottermore nie ma na ten temat mowy, jest tylko tekst o codziennych niespodziankach/prezentach, w tym jednym opowiadaniu o Malfoyu, oraz tych innych nieistotnych rzeczach jak nowe eliksiry czy czary w grze.