Amazon gwarantuje dostawę zamówienia w… godzinę

Jeśli jest jedna cecha wspólna rodzaju ludzkiego, to sprowadza się ona do robienia ważnych rzeczy na ostatnią chwilę. Mamy czas świąteczny, więc nic nie trzeba dodawać.

4157858997_5fe0e336f2_oSklepy internetowe przeżywają oblężenie, poczta i kurierzy nie wyrabiają, a w niektórych miejscach w internecie wita nas informacja, że realizowane są już wyłącznie złożone zamówienia. W innych otrzymujemy gwarancję – zamów z płatnością u kuriera, a gwarantujemy, że zdążysz zapakować prezent i umieścić go pod choinką.

To wszystko jednak nic w porównaniu z tym, co wymyślił Amazon. Internetowy gigant, który potrafi postraszyć nawet największych wydawców na świecie, wyciąga pomocną dłoń do spóźnialskich. Wprawdzie usługa działa jedynie w Nowym Jorku, ale nie znaczy to, że nie powinniśmy się jej przyjrzeć. Może kiedyś, za sto lat, będzie dostępna także w Polsce.

Co trzeba zrobić, oprócz mieszkania na Manhattanie? Przede wszystkim korzystać z aplikacji Prime Now, która umożliwia złożenie zamówienia przez smartfona. Za realizację w ciągu godziny zapłacimy niecałe osiem dolarów, a jeśli aż tak nie zależy nam na czasie, możemy wybrać dwugodzinną opcję za darmo. Zamówienia przyjmowane są od szóstej rano do południa. W przyszłym roku Amazon planuje wprowadzenie usługi także w innych miastach.

Nam z pewnością przydałaby się taka możliwość tuż przed świętami.

Źródło: The EW | Fot. David Porter via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!