Dzika droga, czyli wyjątkowa historia Cheryl Strayed

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w „Jedz, módl się, kochaj”, Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić.

Tak polski wydawca w pierwszym zdaniu zachęca do lektury książki, która wyszła spod pióra Cheryl Strayed. I ma rację – o czym przekonać możemy już dzięki krótkiemu zwiastunowi nadchodzącej ekranizacji z Reese Witherspoon. A kto nie zna tej pozycji, powinien czytać dalej.

W 1995 roku Strayed przeszła tysiąc mil (ok. 1600km) w poszukiwaniu samej siebie. Wyruszyła po śmierci matki, która przegrała walkę z nowotworem – i szła przez dzicz bez przerwy przez dziewięćdziesiąt cztery dni. Dopiero po latach zrozumiała jednak swoją podróż – owocem czego była wydana w 2012 książka pt. „Wild”. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak jako „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie” w 2013 roku.

 


 

Strayed_Dzikadroga_500pcx

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w „Jedz, módl się, kochaj”, Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić.

Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała wyjścia z sytuacji, nowej drogi życiowej. Jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek.

Impulsem do zmian okazała się podróż życia. Podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie. Co prawda nie wszystko poszło tak, jak sobie wyobrażała. Miało być rozgwieżdżone niebo i zapach łąki, a nie przeprawa w jednym bucie i tachanie ciężkiego plecaka z piłą. Ale się opłaciło.

Bo zgodnie z zasadą co nas nie zabije, to nas wzmocni – Cheryl wygrała. Ruszyła w podróż jako dziewczynka, wróciła jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa zawalczyć o siebie i o swoje życie. Udowodniła, że DROGĘ warto wybrać sobie samemu.


Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!