J.K. Rowling niezadowolona z odbioru Draco Malfoya

6648248373_8490dabf2b_bCzasem mawia się, że książka na rynku żyje trzy miesiące. Czasem, że pół roku. Wszystkim tym, którzy twierdzą inaczej, 2014 rok przyniósł całkiem szeroką gamę argumentów. Oto pięć lat po ostatniej części Harry’ego Pottera jego świat wciąż żyje, a J.K. Rowling dokłada do niego coraz to nowe elementy. Ostatnimi czasy są one coraz ciekawsze – niedawno autorka oświadczyła, że w Hogwarcie uczyli się m.in. Żydzi i członkowie społeczności LGBT. Na Święta opublikowała także opowiadanie o Draco Malfoyu, czarnym charakterze ze swojego uniwersum.

Odbiór, z jakim się spotkała, nie zadowolił jej. Skrytykowała młode czytelniczki, które zapałały sympatią do negatywnego bohatera i podkreśliła, że nieraz musiała przemówić im do rozsądku. Rowling twierdzi, że szczególnie młode kobiety mają tendencję do zadurzania się w szwarccharakterach. Dodaje także, że mimo tła, które zarysowała w niedawno opublikowanym opowiadaniu, Malfoy we wszystkich siedmiu książkach pozostaje osobą o „wątpliwej moralności”.

By uzyskać dostęp do opowiadania i innych prezentów świątecznych od autorki, należy zarejestrować się na tej stronie: https://www.pottermore.com/en/register/1.

Źródło: The Guardian | Fot. S.Tore via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!