Czas na bestseller o Hillary Clinton?

Akcja Navy SEALs w Abbottabadzie mająca na celu eliminację Osamy bin Ladena musiała być trzymana w ścisłej tajemnicy. Prezydent i inni wysoko postawieni urzędnicy w administracji musieli więc z najwyższą starannością odgrywać swoje zwyczajowe role i zachowywać się, jak gdyby nigdy nic.
Hillary Clinton miała tego dnia uczestniczyć w tak zwanym White House Correspondents’ Dinner – kurtuazyjnym, acz ważnym wydarzeniu, na którym spotykają się politycy oraz dziennikarze zapewniający obsługę prasową Białego Domu.
Gdy Clinton poinformowano o kolizji terminów, oczekiwano, że pojawi się na kolacji. Powiedziała krótko: „Fuck the White House Correspondent’s Dinner”.

Tego i wielu innych rzeczy można dowiedzieć się z biografii Hillary Rodham Clinton (HRC), która weszła na rynek amerykański 11 lutego nakładem wydawnictwa Crown. W niej, Jonathan Allen i Arnie Parnes kreślą obraz pragmatycznej, ambitnej polityk, która po przegranych wyborach partyjnych w 2008 roku od razu zasiadła do wypisywania na kartce swoich popleczników i przeciwników na następną konwencję.

Główną osią nie jest pytanie, czy Clinton będzie ponownie startować, a raczej to, kiedy obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Prócz tego jednak jest to także typowa pozycja ukazująca kulisy wielkiej polityki. Autorzy twierdzą, że tuż po eliminacji bin Ladena, prezydent Obama wykonał telefon do jej męża. „Hillary pewnie już ci powiedziała” – miał zacząć prezydent. „Nie mam pojęcia o czym mówisz” – odparł Bill Clinton.

Rosnące zainteresowanie takimi pozycjami na rynku amerykańskim każe sądzić, że także i ta książka znajdzie się niebawem na szczytach list bestsellerów.

Źródło: The Independent
Fotografia: Domena publiczna. DoD photo by Petty Officer 1st Class Chad J. McNeeley, U.S. Navy, via Wikimedia Commons

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!