Nie będzie kolejnego tomu sagi George’a Martina w tym roku

9635696943_0c18cf79c5_kSzósta odsłona Sagi Lodu i Ognia jest wyczekiwana przez fanów już od długiego czasu. Ponaglali autora, by ten szybciej oddał pierwotny tekst wydawcy, co doprowadziło do wielu spięć z Georgem R.R. Martinem. Nieraz odpowiadał ostro na wszelką presję, ale jednocześnie niepisaną umową było, że 2015 rok będzie tym, gdy ukażą się Wichry zimy.

Teraz wydawca Martina, HarperCollins, oznajmił, że nie ma tej pozycji w planach na ten rok. Zamiast tego jednak czytelnicy otrzymają ilustrowane wersje trzech nowel, które już pojawiły się na rynku. Zbiór ten będzie nosił nazwę Rycerz Siedmiu Królestw – i osadzony jest niemal wiek wcześniej niż wydarzenia opisane w Grze o Tron. Na półkach sklepowych pojawi się w październiku, stanowiąc jedynie otarcie łez dla fanów oczekujących na dalszy ciąg historii.

Ostatnia odsłona serii pojawiła się w 2011 roku, ale wydawca przypomina, że pisanie tak skomplikowanej historii wymaga czasu – i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wcześniejsze plotki o rychłej publikacji Wichrów zimy zostały zdementowane i oficjalnie HarperCollins nie podaje nawet szacunkowej daty, kiedy książka może się ukazać. Wydaje się jednak, że rok 2016 jest realnym terminem.

Źródło: The Guardian | Fot. José María Pérez Nuñez via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!