Przygód Cormorana ciąg dalszy

the-silkworm24 czerwca ukaże się kolejna książka Roberta Galbraitha, alter ego J. K. Rowling. Fabuła oprze się o pisarski psikus, jaki pewien autor urządził wszystkim swoim znajomym – nieszczęśnik napisał paszkwile pod ich adresem, tym samym doprowadzając któregoś z nich do furii i sprowadzając na siebie samego śmierć.

Książka nosi tytuł „Silkworm” (Jedwabnik) i ukaże się nakładem wydawnictwa Little, Brown. Wydawca opisuje ją jako pozycję, od której nie można się oderwać, i która na każdym kroku zaskakuje zwrotami akcji.

Sama autorka zaś twierdzi, że planuje napisać cały cykl z Cormoranem Strikiem. Podkreśla, że bohater ten stwarza jej możliwości, aby w sposób obiektywny, apersonalny, mówić o rzeczach, które wiążą się z życiem celebryty. Określa Strike’a ponadto jako człowieka genialnego, acz o nadwerężonej psychice, który trzyma się jeszcze kilku ostatnich zasad, które uznaje za żelazne.

J. K. Rowling wystąpi też jako Robert Galbraith promując książkę. 18 lipca w North Yorkshire, gdzie będzie dyskutować z inną autorką prozy tego gatunku, Val McDermid.

 

Źródło: The Guardian
Fotografia: Digitalspy

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!