Pięćdziesiąt twarzy Greya z powrotem na szczycie list bestsellerów

15792668154_0c5d8d5f38_kNie mogło być inaczej. Po ogromnym sukcesie w box office, powieść E. L. James wraca na czołówki list bestsellerów. Na liście USA Today ostatnim razem zajmowała pierwsze miejsce we wrześniu 2012 roku – i wówczas spadła z podium aż po dwudziestu tygodniach nieprzerwanego prymatu. Warto wspomnieć, że był to nowy rekord, do tej pory nie pobity. Nie zanosi się także na to, by w najbliższym czasie ktokolwiek miał pobić E. L. James.

Powtórny sukces nie dziwi, bo podczas trzydniowego weekendu Pięćdziesiąt twarzy Greya zarobiło przeszło osiemdziesiąt milionów dolarów. Jeśli wcześniej mogliśmy mówić o manii na powieści E. L. James, teraz chyba zabraknie nam słów. Amerykański wydawca, Vintage, wypuścił z tej okazji dodruk w wysokości siedmiuset tysięcy egzemplarzy! Zwolenników ebooków zaciekawi fakt, że do tej pory wersja z filmową okładką znacznie lepiej sprzedaje się w formie elektronicznej, niż papierowej.

Nie dziwi także, że wzrosła sprzedaż kolejnych odsłon erotycznej serii. Drugi tom znajduje się obecnie na piątym miejscu listy USA Today, a trzeci na dziewiątym. Vintage podkreśla, że do tej pory na całym świecie sprzedało się ponad sto milionów egzemplarzy trylogii E. L. James.

Źródło: USA Today | Fot. Mike Mozart via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!