Masłowska wydaje płytę

psyWczoraj internet zawibrował tembrem głosu Doroty Masłowskiej.

Autorka, pod pseudonimem „Mister D.” wydaje płytę, na której śpiewa o tym, jak „Społeczeństwo jest niemiłe” (jest to tytuł albumu). Dla ciekawych mocnych wrażeń, polecamy przesłuchanie singla pt. Chleb. Wydawać by się mogło, że warstwa liryczna w tym przypadku będzie głównym atutem numeru, niemniej… cóż, zachęcamy, by sprawdzić ten numer samodzielnie.

Wydawca (Raster) określa płytę jako mieszankę rapu, punka, oraz muzyki tanecznej. Sama autorka podkreśla, że branża literatury po prostu ja zmęczyła, choć nadal chce zajmować się słowem. Chciała dać upust swoim przemyśleniom na temat tego, jak niemiłe jest polskie społeczeństwo, zaś w książce tego zrobić nie mogła, ponieważ nienawidzi literatury zaangażowanej. Twierdzi, że dzięki muzyce mogła wyrazić wszystkie te ponure refleksje, na które nie było miejsca w jej książkach.

Dorota Masłowska nie jest jedyną w osobą w środowisku, która romansuje z muzyką – wpisuje się w tradycję pisarzy takich, jak Dan Brown (o jego wyczynach przy mikrofonie można przeczytać tutaj).

 

Źródło: rastergallery.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!