Autorka „Niezgodnej” podpisała kontrakt na dwie nowe książki

9154606601_cedce60b0a_kŚwietne wieści nie tylko dla fanów Niezgodnej, ale także dla wszystkich tych, którzy lubią poczytać nową fantastykę spod znaku young adult. Veronica Roth, autorka bestsellerowego cyklu Niezgodna, podpisała umowę z HarperCollins na wydanie nowych książek. Zawiedzeni będą jednak ci, którzy oczekiwali, że pisarka pozostanie w klimatach Tris i reszty. Tym razem chodzi o zupełnie nowy cykl.

Ma mieć jedynie dwa tomy i obecnie nie ma jeszcze tytułu. Pierwsza część ukaże się w 2017 roku, druga w 2018. Veronica Roth nie zdradza wiele na temat samego projektu, ale uchyliła już rąbka tajemnicy. Twierdzi, że będą do powieści zbliżone klimatem do Gwiezdnych wojen, a cała historia będzie opierać się na młodym chłopaku, który zawrze niespodziewany sojusz ze swoim wrogiem. Autorka podkreśliła, że to właśnie główny bohater był punktem wyjścia dla pomysłu – dopiero potem myślała nad fabułą i całą resztą.

Można spodziewać się kolejnego bestsellera – a co za tym idzie, także ekranizacji w nadchodzących latach. Nazwisko 26-latki stało się już firmą i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Na jej korzyść przemawia przede wszystkim trzydzieści dwa miliony powodów – bo w takim nakładzie sprzedały się na świecie jej powieści.

Źródło: THe Guardian | Fot. Carlos Graterol via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!