Zmiana na szczycie list bestsellerów

Lista bestsellerów USA Today od tygodni pozostawała w stagnacji – w sferze beletrystyki przodował John Green wespół z Veronicą Roth.

1772474920 lutego jednak James Patterson (piszący tym razem w kooperacji z Markem Sullivanem) zdetronizował dwójkę przedstawicieli gatunku young adult. Powieść pt. „Private L.A.” jest trzecią książką przedstawiającą przygody Jacka Morgana – detektyw, który tym razem podejmuje się rozwiązania zagadki śmierci najbardziej znanej i lubianej pary w Hollywood.

Thom i Jennifer Harlow byli perfekcyjną parą, mieli też trójkę perfekcyjnych rzeczy. Byli jednymi z największych, światowych gwiazd kina, ale także świetnymi rodzicami, filantropami i porządnymi ludźmi.

Kiedy znikają bez słowa ze swojego rancza, trudno znaleźć jakąkolwiek poszlakę. Swe życie pędzili w zupełnej izolacji od świata zewnętrznego, skutkiem czego nawet tak fachowy detektyw jak Jack Morgan nie może dotrzeć do prawdy.

Morderstwo jednak jest tylko początkiem, a bohater szybko odnajduje drugie dno w perfekcyjnym życiu hollywoodzkiej pary.

Przypomnijmy, że James Patterson współpracuje z szeregiem pisarzy, w tym m.in. właśnie z Markiem Sullivanem. Daje im ogólny koncept, wyznacza plan, tworzy zarys fabuły, zaś do właściwego procesu pisania zasiadają jego współpracownicy. Patterson czuwa oczywiście nad całym procesem, i ostatecznie to on ma ostatnie słowo, nim książka trafi do druku.

Źródło: USA Today | Wydawnictwo Little, Brown

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!