Tajemnicza książka o Smoleńsku

Tajne akta S_800Informacji na jej temat nie ma wiele, gdyż wydawca może je ujawnić dopiero po 7 kwietnia, kiedy to książka będzie mieć premierę w Niemczech. Wiemy, że oryginalny tytuł brzmi Verschlussakte S: Smolensk, MH17 und Putins Krieg in der Ukraine, co daje nam pojęcie o powiązaniach, jakich dokonał autor. Przypomnijmy, że MH17 to kodowe oznaczenie lotu Malaysia Airlines 17, który został zestrzelony nad terytorium wschodniej Ukrainy. Poza tym jednak szczegóły są nieznane.

Nota wydawcy (Zysk i S-ka):

Czy katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku była jedynie tragicznym wypadkiem, czy też zamachem, jak utrzymują nie tylko źródła niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej? Odkrycia Jürgena Rotha są tak sensacyjne, że muszą pozostać tajemnicą aż do dnia publikacji.

Jürgen Roth, ur. w 1945 r., jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych w Republice Federalnej Niemiec. Podejmuje niewygodne tematy, od których inni wolą trzymać się z daleka. Od 1971 r. publikuje sensacyjne opracowania dokumentacyjne na temat korupcji i przestępczości zorganizowanej. Roth uważany jest za eksperta z zakresu Putinowskiej Rosji. Występował m.in. w filmie dokumentalnym Putin’s way, fragmenty jego wypowiedzi były emitowane w polskiej telewizji, a jego książka o Gazpromie uzyskała miano bestsellera.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!