Nowy bestseller w Stanach – kolorowanka dla dorosłych

To prędzej czy później musiało się stać. Młodsze pokolenie miało swój dziennik do niszczenia i książkę, która nie jest książką – teraz przyszedł czas na tych, którzy wiosen za sobą mają już trochę więcej.

day_and_night_by_heatherandlace-d8lhwtqŚwięta to dobry czas na kupowanie książek – nie ważne, czy chodzi o Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Z tym większą uwagą śledzimy wtedy, co pokazuje się na szczytach list bestsellerów w Polsce i za granicą. W tym drugim przypadku spotyka nas pewna niespodzianka – oto w Amazonie pewna książka zupełnie zdeklasowała inne. Książka, w której nie ma specjalnie wiele do czytania. Można jednak wziąć kredki w dłoń i działać!

To pozycja autorstwa Johanny Basford, niepozornej szkockiej autorki, która w życiu nie przypuszczała, że może odnieść tak wielki sukces komercyjny. Jej dzieło nosi dźwięczny dźwięczny tytuł Tajemniczy ogród i jest kolorowanką. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie to, że pozycja przeznaczona jest dla dorosłych.

Na czym polega jej fenomen? Tego nikt nie potrafi przesądzić. W kolorowance Basford narysowała faunę i florę z tytułowego Tajemniczego ogrodu. Wyszło jej to tak dobrze, że znani celebryci poczuli się na tyle pochłonięci kolorowaniem, by dzielić się tym faktem ze swoimi fanami. Zooey Deschanel udostępniła informację o książce na swoim koncie facebookowym, ale nie była jedyna. Nawet sławy z Korei Południowej postanowiły podzielić się z ludźmi swoją nową pasją.

Jedna z pracowniczek niewielkiego wydawnictwa, gdzie Basford wydała swoją książkę, podkreśla, że ostatnie kilka tygodni były prawdziwym szaleństwem. Podkreśla, że w wydawnictwie spodziewano się, że książka będzie piękna, ale nie, że odniesie tak fenomenalny sukces.

Źródło: The Guardian | Fot. heatherandlace via deviantart

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!