Nowa powieść Harper Lee w Polsce jesienią! Wyda ją Wydawnictwo Filia

Polskim wydawcą nowej powieści HARPER LEE, GO SET A WATCHMAN będzie wydawnictwo FILIA.

A1rBZedGc0LNiedawno odnaleziona powieść Harper Lee, GO SET A WATCHMAN, ukaże się w Polsce jeszcze w tym roku.

Wydawcą nowej powieści Lee będzie wydawnictwo FILIA, które kupiło prawa do jej wydania od Andrew Nurnberg Associates.

ZABIĆ DROZDA to jedna z najważniejszych książek XX w. Harper Lee otrzymała za nią między innymi Nagrodę Pulitzera.

Nowa powieść GO SET A WATCHMAN zostanie wydana po 55 latach od premiery ZABIĆ DROZDA.

Zaginiony manuskrypt powieści został odnaleziony przez przyjaciółkę i prawniczkę Lee.

Akcja GO SET A WATCHMAN rozgrywa się w połowie lat pięćdziesiątych XX w. i opowiada o losach wielu postaci znanych z ZABIĆ DROZDA dwadzieścia lat później. Scout (Jean Louise Finch) powraca z Nowego Jorku do rodzinnego Maycomb by odwiedzić swojego ojca, Atticusa. Musi się zmierzyć z kwestiami osobistymi i politycznymi, próbując zrozumieć postawę swojego ojca i otaczającej go społeczności, oraz swój stosunek do miejsca w którym przyszła na świat i spędziła dzieciństwo.

„Są powieści, które po przeczytaniu zostają z nami na zawsze. Jedną z nich jest ZABIĆ DROZDA, Harper Lee. Być częścią literackiego wydarzenia na taką skalę, to marzenie każdego wydawcy” – mówi Olga Reszelska, redaktor naczelna wydawnictwa FILIA.

Światowa premiera GO SET A WATCHMAN została zapowiedziana na 14 lipca 2015 r. W Polsce książka ukaże się jesienią.

Harper Lee – ur. 28 kwietnia 1926 r. w Alabamie. Amerykańska pisarka, o której dotąd myślano, że napisała tylko jedną powieść, ZABIĆ DROZDA. Została za nią uhonorowana Nagrodą Pulitzera. ZABIĆ DROZDA sprzedało się już w 40 milionach egzemplarzy. Na podstawie książki nakręcono kultowy film, w którym główną rolę zagrał Gregory Peck. W 2007 r. Harper Lee została odznaczona Prezydenckim Medalem Wolności. Jest jedną z największych pisarek XX w.

Wydawnictwo FILIA powstało w 2012 r. jako imprint wydawnictwa TERMEDIA. Od 2015 r. jest samodzielną oficyną. Jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obecnie wydawnictw na polskim rynku książki. W swoim portfolio ma książki bestsellerowych polskich i zagranicznych autorów.

Źródło: informacja prasowa Wydawnictwa Filia

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!