Kolejny tom Harry’ego Pottera?

5471549776_35c7571b7b_oOd jakiegoś czasu dostawaliśmy od J.K. Rowling opowiadania, książki towarzyszące oraz zapowiedzi kolejnych bonusów. Autorka co kilka miesięcy stara się sprawić nam jakąś niespodziankę, czy to nowym tekstem, czy nowymi informacjami na temat tego, co już czytaliśmy. Harry Potter jest wiecznie żywy w sercach fanów, ale także w umyśle samej pisarki – podtrzymuje nasze zainteresowanie, a my nieraz zadawaliśmy sobie pytanie, czy robi to celowo? Planuje coś więcej? Całkiem możliwe, że tak.

Matt Lauer przepytał Rowling w programie Today, zabiegając o odpowiedź na pytanie: czy kiedykolwiek doczekamy się kolejnego tomu opowieści o Harrym Potterze? J.K. odpowiedziała stanowczo: nie. Podkreśliła nawet, że jej zdecydowana odpowiedź zapewne już jest przeinaczana przez kogoś w taki sposób, by dać fanom nadzieję. Powtórzyła więc jeszcze raz, że „nie, nie piszę kolejnego Harry’ego Pottera”. Brzmi to raczej pesymistycznie, szczególnie biorąc pod uwagę, że pisarka rzeczywiście nie zamierzała robić nam złudnej nadziei. Na końcu jednak dodała, że nigdy nie należy mówić, że czegoś się nie zrobi – w końcu świat młodego czarodzieja to jej świat. Kiedyś może uznać, że chce do niego wrócić. I w pewnym sensie od czasu do czasu to robi, co zresztą nie uszło naszej uwadze.

Dodatkowo autorka odniosła się do ekranizacji jej książki, która w przyszłym roku trafi na ekrany kin. Powiedziała, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zostawia jej furtkę do tego świata otwartą. Może nie w sensie tego, co dalej stało się z Harrym, Ronem i Hermioną, ale do innych wątków.

Źródło: The EW | Fot. Keir Martin via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!