Dzięsieciotomowa seria dla młodzieży od Åsy Larsson

Czas goni – nadciąga ciemność

pax_plakatDwaj bracia posiadający wyjątkowe predyspozycje, stara przepowiednia, tajemna biblioteka, skrywająca potężne magiczne moce i wiedzę, potwory rodem ze skandynawskiej mitologii… – to wszystko i wiele więcej w nowej serii PAX, której dwa pierwsze tomy właśnie ukazały się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Czy bracia zmierzą się ze swoim przeznaczeniem? Czy staną do walki z siłami zła, które zagrażają bibliotece i miasteczku Marifred? Czy przejdą próbę, na którą wystawią ich strażnicy biblioteki? Czy odważą się spojrzeć w głąb siebie i oswoić najbardziej skrywane lęki?

PAX to wartka, pełna przygód i magii akcja autorstwa znakomitej autorki kryminałów Åsy Larsson i młodej pisarki Ingeli Korsell oraz sugestywne komiksowe ilustracje Henrika Jonssona. Seria zaplanowana na 10 części opowiada o przygodach dwóch braci, jedenastoletniego Alrika i dziewięcioletniego Vigga, którzy trafiają do rodziny zastępczej w miasteczku Mariefred. Na drodze chłopców los stawia dwie niezwykłe postaci i wiąże ich z magiczną biblioteką i tajemną historią. Udziałem bohaterów stają się przygody groźne i niesamowite jak w horrorze.

 

Zwiastun książek:

Źródło: informacja prasowa Media Rodzina

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!