Pierwsza głośna książka Koontza niebawem w Polsce!

klucz-do-polnocyZanim Dean Koontz stał się sławnym konkurentem Stephena Kinga, przeszedł burzliwą pisarską drogę. Zaczynał jako pisarz klasycznego science-fiction, tworząc serię Star Quest. Był ’68 rok, w Polsce trwał kryzys polityczny znany jako wydarzenia marcowe, a w Stanach władzę sprawował Lyndon B. Johnson, który urząd prezydenta objął po zabójstwie Kennedy’ego. 23-letni Koontz miał problemy rodzinne i w poszukiwaniu ratunku zwrócił się w kierunku Kościoła… i pisania, rzecz jasna. Dopiero dwa lata później zabrał się jednak za to, w czym sprawdził się najlepiej – horror. Publikował nie tylko pod swoim, ale także kilkunastoma innymi nazwiskami. Powieścią, która odniosła głośny sukces, był Klucz do północy.

13 maja wchodzi ona na polski rynek, a tak prezentuje się opis wydawcy:

Joanna Rand jest piosenkarką i właścicielką nocnego klubu w Kioto. Pewnego wieczoru w jej klubie zjawia się Alex Hunter, prywatny detektyw z Chicago, który rozpoznaje w niej zaginioną przed dwunastu laty Lisę Chelgrin, córkę amerykańskiego senatora. Joanna jednak nie potrafi przypomnieć sobie swojego poprzedniego życia. Za namową Alexa oraz swojej przyjaciółki udaje się do psychiatry, który za pomocą hipnozy ma przywrócić jej wspomnienia. Okazuje się, że Joanna była już poddana podobnej kuracji. Ktoś za pomocą serii zabiegów hipnotycznych usunął z jej pamięci całą przeszłość i nadał jej całkiem nową tożsamość oraz wspomnienia. By nikt nie odkrył prawdy o przeszłości Joanny, wmówiono jej także, że nie może się związać na stałe z żadnym mężczyzną. Aby odnaleźć rozwiązanie zagadki zmiany tożsamości Joanny, kobieta wraz z Alexem udają się do Londynu, a następnie podążają tropem psychiatry, który przeprowadzał zabiegi hipnotyczne, do Szwajcarii. Okazuje się, że przeszłość dziewczyny jest o wiele bardziej skomplikowana niż ta w powracających wspomnieniach.

*Książka, napisana przez Deana Koontza pod pseudonimem Leigh Nichols, ukazała się po raz pierwszy w 1979 roku i uważana jest za pierwszy znaczący sukces tego pisarza.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!