Znalezione nie kradzione 10 czerwca!

znalezione-nie-kradzione-miekka Stephen King

 

ZNALEZIONE
NIE KRADZIONE

KONTYNUACJA BESTSELEROWEGO „PANA MERCEDESA”

 

„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

 

 

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

pan-mercedesStowarzyszenie Amerykańskich Autorów Kryminałów
ogłosiło nazwisko laureata tegorocznej nagrody im. Edgara Allana Poe.

Otrzymał ją Stephen King za powieść „Pan Mercedes”.

 

 

 

 

 

 

 

ZNALEZIONE
NIE KRADZIONE

NAJNOWSZA POWIEŚĆ STEPHENA KINGA

GENIALNY AUTOR I PSYCHOFAN,

KTÓRY NIE COFNIE SIĘ PRZED NICZYM
– JAK W MISERY

BRUTALNY ŚWIAT RZĄDZONY PRZEZ STRAŻNIKÓW I WSPÓŁWIĘŹNIÓW
– JAK W SKAZANYCH NA SHAWSHANK

kingSTEPHEN KING  - wybitny amery­kański pisarz, nazywany Królem Horroru, został w 2003 r. uhonoro­wany prestiżową nagrodą literacką National Book.

Debiutował pod ko­niec lat sześćdziesiątych, ale świa­tową sławę przyniosła mu wydana w 1973 r. powieść Carrie. Kolejne utwory – powieści, zbiory opowia­dań, komiksy, scenariusze filmowe i sztuki teatralne – opublikowano w setkach milionów egzempla­rzy i przełożono na kilkadziesiąt języków. Są wśród nich tak zna­ne książki, jak: Lśnienie, Sklepik z marzeniami, Christine, Zielona Mila, Desperacja, Komórka, Ręka mistrza, Pod kopułą, Czarna bez­gwiezdna noc, To, Cujo, Pan Mer­cedes i ośmiotomowy cykl fantasy Mroczna Wieża.

 
Źródło: informacja prasowa Wydawnictwa Albatros

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!