Jak będzie wyglądał serial „Amerykańscy bogowie”?

Czerwiec okazał się przełomowym miesiącem dla fanów Neila Gaimana. Wcześniej Amerykańscy bogowie wreszcie dostali zielone światło od stacji Starz, by ruszyć z produkcją, a teraz okazuje się, że scenariusz do części odcinków będzie pisał sam autor. Przypomnijmy, że wszystko to stanowi pewne zadośćuczynienie mąk, które musieli przez długi czas znosić fani – najpierw serial miało realizować HBO i firma produkcyjna Toma Hanksa, potem wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a ostatecznie to właśnie Starz przyjęła projekt i zdecydowała o zatrudnieniu Bryana Fullera do realizacji.

Fuller nie pozostaje bierny. Podzielił się z czytelnikami szkicami koncepcyjnymi, które dają dość dobre pojęcie o tym, jak będzie wyglądała adaptacja – i jakiego klimatu powinniśmy się spodziewać. Oto dwa szkice koncepcyjne, które producent zdecydował się upublicznić:

American-Gods-1-600x844

 

American-Gods-2-600x255

 

Producenci informują, że mają już dwa pierwsze scenariusze gotowe, zaś praca z Neilem Gaimanem należy do niezapomnianych przeżyć. Casting ma ruszyć niebawem, ale nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.

Źródło: flickeringmyth.com |Fot. Angelina Earley via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!