Albatros pokazuje, że książki można (i trzeba) promować

O Wydawnictwie Albatros w ostatnim czasie było głośno głównie za sprawą listu otwartego, jaki Andrzej Kuryłowicz (właściciel wydawnictwa) wystosował z powodu wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących rynku książkowego (chodzi o regulację, w myśl której nowe pozycje nie będą mogły być przeceniane przez rok od wejścia na rynek).

Publikację można oceniać różnie – choć nie sposób odmówić Andrzejowi Kuryłowiczowi, że stanął w obronie czytelnika – zaś najnowsza akcja promocyjna wydawnictwa wydaje się być jednoznacznie odbierana przez środowisko. Albatros zorganizował flashmob na Dworcu Głównym w Warszawie, by promować jedną z nowych pozycji z dziedziny literatury faktu. Poniżej filmik z tego wydarzenia.

O jaką pozycję chodzi? Muzyka jest nieprzypadkowa.

Z okazji premiery autobiografii Burta Bacharacha Krople deszczu padają mi na głowę, Wydawnictwo ALBATROS zdecydowało się na wyjątkową formę promocji czytelnictwa. Pomiędzy godziną 13.30 a 18.30 na Dworcu Centralnym w Warszawie można było bez ograniczeń czytać książkę Krople deszczu padają mi na głowę oraz słuchać na żywo największych przebojów Burta Bacharacha w wykonaniu pianisty Ryszarda Wańka.  W trakcie kameralnego koncertu nie zabrakło takich piosenek jak: Raindrops Keep Falling On My Head, What The World Needs Now, Walk On By czy I Say a Little Prayer For You. Akcja osiągnęła punkt kulminacyjny o godzinie 18.30 i zakończyła się spektakularnym flash mobem – zespół The Voices (znany z występu w programie X factor), wspierany przez grupę wokalno-aktorską z Teatru Sztuk Wielu, odśpiewał i zainscenizował piosenkę Burta Bacharacha I Say a Little Prayer For You. 

Źródło: Wydawnictwo Albatros

 

Przypomnijmy również przy tej okazji, co wyczyniano w Stanach przed nowym wydaniem Carrie Stephena Kinga.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!