King publikuje nowe opowiadanie tylko w audiobooku

81s3NgEpdJLWszyscy fani Stephena Kinga łączą się w bólu, czekając na listopad i nowy zbiór opowiadań pt. Kiermasz złych snów. Czas dłuży się nieubłaganie, apetyt rośnie, a tymczasem trzeba czekać jeszcze długie miesiące… chyba że znamy angielski i nie mamy nic przeciwko słuchaniu, zamiast czytaniu.

We wtorek Stephen King podjął decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu jednego z opowiadań zatytułowanego „Drunken Fireworks” wyłącznie w formie audiobooka. Utwór ten opowiada o niezbyt rozgarniętym mężczyźnie, który konkurując ze swoimi sąsiadami w „walce” na fajerwerki trafia do szpitala. Czego rzecz dotyczy? Oczywiście czwartego lipca, kiedy to w Stanach trwa wielka konfrontacja na to, kto wystrzeli wyżej, więcej i bardziej spektakularnie.

King podkreśla, że to jedna z tych opowieści, które lepiej opowiadać słowem mówionym, niż pisanym. Porusza też kwestię tego, która forma jest lepsza – audiobook czy tradycyjna książka. I jaki jest werdykt mistrza grozy? Otóż uważa on, że to żadna zagwozdka. Obie formy są równorzędne, a być może książki czytane są nawet lepsze.

Ale najlepiej przekonać się o tym samemu. Na przykład wchodząc tutaj, by przesłuchać audiobooka.

 
Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!