Tysiące nastolatek na castingu do nowego Harry’ego Pottera

Kolejki w PRL-u po chleb to nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Londynie. Stolica Zjednoczonego Królestwa jest obecnie oblegana przez młode dziewczyny, które za wszelką cenę chcą dostać rolę w kolejnym obrazie powstającym w ramach uniwersum Harry’ego Pottera. Mowa oczywiście o wyczekiwanym przez fanów filmie pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

12712204375_067b0c592c_k (1)Do obsadzenia jest rola Modesty – postaci wewnętrznie skonfliktowanej, można by nawet powiedzieć nawiedzonej, ale jednocześnie silnej. Wytwórnia Warner Bros zainteresowana jest aktorką maksymalnie dwunastoletnią, a dolna granica wieku to osiem lat. Na castingu zjawiło się przeszło dwadzieścia tysięcy chętnych adeptek magii.

Przypomnijmy, że Fantastyczne zwierzęta… to prequel Harry’ego Pottera. Akcja rozgrywa się na siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami, które znamy z Kamienia filozoficznego. Śledzimy w niej losy Newa Scamandera, który po ukończeniu Hogwartu został przyjęty do Ministerstwa Magii, a konkretnie do wydziału odpowiedzialnego za nadzór i kontrolę nad magicznymi istotami.

Stawka dla potencjalnej Modesty jest wysoka, bowiem oprócz splendoru i zapewne sowitego wynagrodzenia, aktorce przyjdzie zagrać ramię w ramię z Eddiem Redmaynem, który wcieli się w główną rolę, oraz Katherine Waterson, która gra Porpentinę. Reżyseruje David Yates, oczywiście na podstawie książki J. K. Rowling, który odpowiadał za wcześniejsze produkcje z młodym czarodziejem. Film na wejść na ekrany kin w listopadzie 2016 roku.

Zdjęcia przedstawiające tłum można zobaczyć tutaj.

Źródło: Digital Spy | Fot. Scott Cresswell via flickr

 

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!