Ekranizacja wikingów Bernarda Cornwella już w październiku!

Wielu twierdzi, że w gatunku prozy historycznej Bernard Cornwell nie ma sobie równych. Epicki rozmach jego powieści zna zapewne każdy, kto interesuje się wikingami czy legendami arturiańskimi (nie wspominając już o tych, którzy śledzili losy majora Sharpe’a podczas wojen napoleońskich).

ostatniekrolestwoStacja BBC America dostrzegła potencjał w serii, którą w Polsce poznaliśmy jako Wojny wikingów. Nie bez znaczenia z pewnością był fakt, że wielkie triumfy święci oryginalna produkcja History Channel o zbliżonej tematyce. Abstrahując jednak od motywacji BBC, można się tylko cieszyć – zapowiada się wyborna historyczna uczta, a rozpocznie się ona dokładnie 10 października o dziesiątej.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że za obraz ten odpowiadają producenci Downton Abbey, a więc możemy spodziewać się wyjątkowej przygody. Dzięki niej przeniesiemy się w czasy, gdy angielskie królestwo dopiero się rodziło. Poznamy Uhtreda (granego przez Alexandra Dreymona), który wyruszy między wrogów, by szukać zemsty, odkupienia, a w końcu także by odnaleźć swoje prawdziwe ja.

Pierwszy sezon stanowi adaptację pierwszego tomu, wydanego u nas jako Ostatnie królestwo. Obejrzeć będziemy mogli osiem odcinków, decyzji w sprawie drugiego sezonu jeszcze nie ma.

Źródło: tvseriesfinale.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!