Wieści z planu adaptacji „Amerykańskich bogów”

7711955904_6200dc3b1a_oPraca przy przeniesieniu powieści Neila Gaimana na ekran wre. Produkcja ma rozpocząć się w marcu przyszłego roku, a stacja Starz obecnie prowadzi casting do głównej roli. Wśród faworytów wymienia się Ricky’ego Whittle’a. Włodarze stacji na razie nie komentują tych plotek (czy też fanowskich życzeń), ale decyzja niebawem musi zapaść, by producenci mogli wyrobić się w wyznaczonym czasie.

Są nimi dwie osoby doskonale znane w świecie seriali – Bryan Fuller, który do niedawna odpowiadał za Hannibala oraz Michael Green, którego widzowie kojarzą z pracy przy Heroes. Sam Neil Gaiman jest producentem wykonawczym i wiadomo już, że napisze też scenariusz do kilku odcinków.

Dostępne jest również ogłoszenie Lucy Bevan, osoby odpowiedzialnej za zorganizowanie castingu do tytułowej roli. W nim przeczytać możemy, że poszukiwany jest mężczyzna w wieku 30 lat (góra 35), narodowości amerykańskiej, czarnoskóry lub mulat. Podkreślono, że ma wcielić się w mocną postać byłego skazańca, który cechuje się też dużym, choć nieco ukrytym intelektem. Na końcu dodano, że jest to produkcja dla dorosłych, co potwierdza politykę Starz – do tej pory na antenie tej stacji mogliśmy oglądać produkcje, w których nie stroniono od tematów tabu. Bez oporów pokazywano nagość, wyjątkowo brutalne sceny, jak i stosunki homo- i heteroseksualne. Utrzymani w tej konwencji Amerykańscy bogowie z pewnością będą gratką dla tych wszystkich, którzy szukają w telewizji mocnych wrażeń.

Źródło: The Guardian | Fot. Karen via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!