BBC kręci thriller na podstawie powieści Chiny Miéville’a

China-Mieville-The-City-The-CityTakich wieści życzy sobie codziennie chyba każdy fan szeroko pojętej fantastyki, a szczególnie pewien Anglik, który przy okazji pisze też fantastyczne bestsellery. China Miéville może się cieszyć, bowiem stacja BBC Two zapowiedziała adaptację jednej z jego powieści, zatytułowanej Miasto i miasto. Jeśli obraz gatunkowo utrzyma ciężar książki, to zakwalifikować będziemy mogli go jako kryminał lub thriller osadzony w fantastycznej rzeczywistości.

BBC przygotuje miniserial składający się z czterech odcinków, a pracować będzie przy nim m.in. Mammoth Screen, odpowiedzialny za ostatnio coraz głośniejszą produkcję pt. „Poldark”.

China Miéville to uznany autor fantasy – jeden z najbardziej popularnych w Wielkiej Brytanii. Powieść, na kanwie której powstaje adaptacja, producenci określają jako niewątpliwy klasyk dwudziestego pierwszego wieku. Polski wydawca (Zysk i S-ka) zaś reklamuje Miasto i miasto tak:

Miasto-i-Miasto-China-Miville-_bc22097

Gdy w ponurym, chylącym się ku upadkowi mieście Besźel położonym gdzieś na skraju Europy znaleziono ciało zamordowanej kobiety, wydawało się, że inspektora Tyadora Borlú z Brygady Najpoważniejszych Zbrodni czeka kolejna rutynowa sprawa. W miarę postępów śledztwa Borlú odkrywa jednak dowody wskazujące na spiski znacznie dziwniejsze i groźniejsze niż wszystko, co mógłby sobie wyobrazić. Wkrótce inspektorowi i bliskim mu ludziom zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Borlú musi przekroczyć granicę niepodobną do żadnej innej i wyruszyć do jedynego miasta na Ziemi, które jest równie dziwne jak to, w którym mieszka…

Źródło: Digital Spy

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!