Kto w tym tygodniu najwyżej na liście bestsellerów? J. D. Robb. A kto to jest?

W Polsce powieści spod pióra J. D. Robb są nieznane szerszemu gronu czytelników. Niektórzy kojarzą ten literacki pseudonim, innym mówi tyle, co nic. Warto jednak wiedzieć, że kryje się pod nim Nora Roberts, autorka licznych romansów, która rok za rokiem znajduje sobie miejsce na szczytach list bestsellerów.

„Concealed in Death” jest trzydziestą ósmą książka w cyklu kryminalno-futurystycznym. Na naszym rodzimym rynku ostatnio (25 lutego) ukazała się trzydziesta szósta powieść J. D. Robb, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Cykl koncentruje się na przygodach porucznik Eve Dallas – funkcjonariuszki NYPSD (Departamentu Policji i Bezpieczeństwa Nowego Jorku) oraz jej męża, Roarke’a. Akcja powieści osadzona jest w połowie dwudziestego pierwszego wieku. Po raz pierwszy powieści z cyklu „…in Death” ukazały się w 1995 roku, zaś Nora Roberts nigdy nie określiła, ile części zamierza napisać (zaznaczyła jedynie, że wszystkie książki będą opierały się o obecnych bohaterów, nie zaś ich dzieci).
Przypomnijmy, że „Nora Roberts” jest również pseudonimem literackim (choć wykorzystywanym powszechnie z racji największego rozgłosu). W rzeczywistości autorka nazywa się Eleanor Marie Robertson, zaś pseudonimy, pod jakimi publikuje romanse i futurystyczne kryminały, nie są jedynymi, których używa. Prócz tego, Robertson przedstawiała się czytelnikom jako Jill March, oraz Sarah Hardesty.

Rzecz ta nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę, że autorka wydawała już ponad dwieście powieści. Dodatkowo, pozycje spod jej pióra od 1999 roku nieprzerwanie znajdują się na liście bestsellerów New York Timesa.

Źródło: USA Today

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!