Książka, która uśpi każde dziecko

Dorośli zazwyczaj poszukują dla siebie lektur, które sprawią, że nie zmrużą oka. W przypadku pozycji dobieranych dla swoich pociech podejście jednak niejednokrotnie jest zupełnie odwrotne – szukamy ratunku, dzięki któremu nasze dziecko stopniowo się uspokoi, a potem odpłynie w błogą krainę snów (a my usiądziemy z nowym kryminałem i będziemy czytać do rana).

The-Rabbit-Who-Wants-To-Fall-AsleepJeśli zaliczacie się do tej grupy, zapewne ucieszy Was wiadomość, że pewien self-publisher osiągnął to, co nie udało się wielu przed nim. Napisał on bowiem książkę pt. Królik, który chce zasnąć i okazuje się, że jest to idealny środek nasenny dla każdego dziecka, które przy lekturze zmruży oczy już po kilku minutach.

Nie wierzycie? Niech za dowód przemawia pozycja na liście bestsellerów Amazona – książka psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina właśnie zajęła pierwsze miejsce, a to przemawia samo za siebie. Utwór ten jest wynikiem badań uczonego, a jego lektura może zadziwić niejednego rodzica. Chodzi bowiem o to, by w czytaną historię wstawić imię dziecka, powtarzać pewne frazy oraz samemu ziewać. Jeśli rodzic będzie postępował wedle instrukcji, ma uśpić swoje dziecko w przeciągu kilku minut.

Co ciekawe, książka niektórych niepokoi. W komentarzach na Amazonie rodzice zwracają uwagę, że występują tu bardzo negatywne postacie zwierzęce, a niektóre fragmenty postrzegane są wręcz jako przerażające. O co więc w tym wszystkim chodzi? W pewnym sensie o hipnozę, co niepokoi niektórych rodziców najbardziej. Przeglądając komentarze trudno jednak zaprzeczyć, by dzieło nie spełniało swojej roli. Poziom satysfakcji rodzicielskiej jest naprawdę duży.

Źródło: Frusane.com | Fot. Mengjie Jo via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!