Dziewczyna z pociągu – międzynarodowy hit podbija kolejne kraje

W Polsce powieść ukaże się 21 października, a apetyt podsyca fakt, że książka Pauli Hawkins nie ma sobie równych w kolejnych państwach. Wielu upatruje w niej jutrzenki nadziei, bowiem Dziewczyna z pociągu gdzieniegdzie detronizuje samą E. L. James i jej nowego Greya. Zresztą zobaczcie sami, jak radzi sobie w wybranych krajach (za: materiałami informacyjnymi wydawnictwa Świat Książki).

wydania zagraniczneWielka Brytania i Irlandia

– ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy (prawie 4,5 tys. egz. dziennie)

Stany Zjednoczone
– od 34 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa (21 tygodni na pierwszym miejscu)
– ponad 3,2 miliona sprzedanych egzemplarzy 

Francja
– ponad 30 tys. sprzedanych egzemplarzy

Włochy 
– od dnia premiery wciąż na pierwszym miejscu list bestsellerów

 Bułgaria
– na drugim miejscu najważniejszej listy bestsellerów w kraju

Korea Południowa
– 20 000 sprzedanych egzemplarzy w ciągu 3 tygodni

Brazylia, Chorwacja, Grecja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Szwecja, Tajwan – książką w pierwszej piątce na listach bestsellerów w każdym z tych krajów.

Prawa do ekranizacji kupiła wytwórnia DreamWorks, a za kamerą stanie Tate Taylor, reżyser „Służących”. Rolę Rachel zagra Emily Blunt.

Jeśli jakimś cudem nie znacie jeszcze tej książki, poniżej prezentujemy opis:

90097650 dziewczyna z pociagu 135x215

Rachel codziennie dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

 
 
 

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!