Będzie kolejny serial na bazie dzieła Stephena Kinga!

49607_szkieletowa-zaloga_400Król Horroru zaczyna opanowywać telewizję. Niedawno serialowy świat obiegła wieść, że nie doczekamy się kolejnego sezonu – skądinąd dość słabego – Pod kopułą, ale wszystko wskazuje na to, że mamy na co czekać. Oprócz wcześniej ogłoszonych produkcji (takich jak m.in. Dallas ’63), na mały ekran przeniesiona zostanie także Mgła, którą kinomaniacy mogą kojarzyć z ekranizacji, za którą w 2007 roku odpowiadał Frank Darabont oraz studio MGM.

Tym razem otrzymamy produkcję wieloczęściową, a odpowiadać za nią będzie Christian Torpe, obecnie realizujący czwarty sezon jednej z duńskich produkcji telewizyjnych pt. Rita. Studiem realizującym serial jest Dimension należące do The Weinstein Company. Firma ta coraz śmielej poczyna sobie na rynku seriali – ostatnimi czasy nabyła prawa do nowej produkcji twórcy Downton Abbey czy islandzkiej serii Everest. Wszystko wskazuje na to, że mamy szansę zobaczyć coś nowego – świeże spojrzenie na opowiadanie Kinga. A co na to sam pisarz? Zapewnia, że serial ma jego pełne błogosławieństwo. Spekuluje się, że zobaczymy około dziesięciu odcinków tej produkcji.

Samo opowiadanie pochodzi ze zbioru Szkieletowa załoga, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S–ka.

Źródło: deadline.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!