Milion darmowych materiałów od brytyjskiej biblioteki

11074573926_d5f68e8fa8_kDrżyjcie wszelkie książkowe banki zdjęć! Pewna biblioteka na Wyspach zaoferowała szerokiemu światu milion darmowych materiałów, które określić można tylko jednym słowem: vintage. Chodzi o pochodzące sprzed wieku ilustracje książkowe, okładki czy zdjęcia, których tematyka jest tak szeroka, jak sama literatura.

Wobec wszystkich z nich wygasły już prawa autorskie, więc korzystać możemy z nich do woli. Mogą stanowić zarówno inspirację, jak i element naszej pracy twórczej. Wszystkie znajdują się na koncie Brytyjskiej Biblioteki na Flickrze i pochodzą z siedemnasto–, osiemnasto– i dziewiętnastowiecznych dzieł. Szczególnie ciekawe dla moli książkowych będą zapewne same okładki książek.

Pracownicy zadbali też o to, byśmy otrzymani najciekawsze rzeczy w jednym miejscu. Stworzyli więc kolekcję Highlights. Przestrzegamy przed przeglądaniem, bo rozpoczęcie może wiązać się ze znacznym zwiększeniem prędkości upływającego czasu.

Całość skatalogowali wolontariusze, którzy od kilku lat obserwowali poczynania biblioteki na Flickrze. Zebrali wszystko, co pracownicy zamieszczali w tym serwisie, uporządkowali i przygotowali dla nas. Niestety nie przy wszystkich obrazach widzimy, kto jest autorem – część tych danych przepadła w mroku historii.

Źródło: Digital Arts Online

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!