J. K. Rowling wraca do korzeni! Pisze nową książkę dla dzieci

Po niezbyt ciepło przyjętym Trafnym wyborze i powieściach pisanych pod pseudonimem Robert Galbraith, J. K. Rowling wraca do gatunku, dzięki któremu zaistniała – i w którym podbiła serca setek milionów czytelników na całym świecie.

865211491_b4de3fb546_oSprawa wyszła na jaw podczas wywiad udzielonego Stephenowi Mayo na antenie BBC Radio 2 – Rowling występowała tam jako swoje alter ego, Robert Galbraith, i być może dlatego mogła nieco swobodniej mówić o tym, co planuje jako ona sama. Zdradziła, że z całą pewnością napisze więcej powieści pod własnym nazwiskiem – i liczba mnoga jest nieprzypadkowa, bowiem ma w głowie mnóstwo pomysłów.

Kiedy Mayo zapytał o konkrety, pisarka zdradziła, że ma pewną ideę na książkę dla dzieci. Potem dodała, że rzecz nie znajduje się już w fazie konceptualnej – część jest już napisana. J. K. Rowling dodała, że tworzy się jej tę historię doprawdy świetnie, toteż ma pewność, że dokończy dzieło.

Niestety autorka nie zdradziła, jaki będzie konkretny gatunek powieści ani czy będzie powiązana z serią Harry’ego Pottera. W kontekście innych jej wypowiedzi można spodziewać się jednak czegoś nowego – wprawdzie wielokrotnie podkreślała, nigdy nie mów nigdy, ale od pewnego czasu co jakiś czas informuje, o czym raczej nie napisze w najbliższej przyszłości. Wyłania się z tego obraz możliwych kontynuacji Pottera, jednak nieprędko – należy więc uznać, że wspomniana książka będzie czymś, o czym jeszcze nie czytaliśmy.

Źródło: Mashable | Fot. Dave Parry via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!