Seryjny zabójca publikuje książkę

Paul-Bernardo-3-coverMożna by spodziewać się, że to w Skandynawii lub Stanach jeden ze skazańców wpadł na pomysł, by nieźle zarobić. Tym razem chodzi jednak o inny kraj, gdzie warunki bytowania więźniów także nie są najgorsze. Przynajmniej nie na tyle, by ci nie mogli oddawać się literackiej pasji – z tej okazji skorzystał Paul Bernardo, seryjny zabójca i gwałciciel.

Skazaniec napisał ponad sześciuset stronicową powieść, w której czytelnik odnajdzie wyjątkowo brutalne sceny uśmiercania ofiar, a także fabułę koncentrującą się na zamachu terrorystycznym. Prawnik więźnia podkreśla, że to thriller polityczny połączony z powieścią szpiegowską. Książka nosi tytuł A MAD World Order i została opublikowana wyłącznie jako ebook na platformie Amazonu.

Paul Bernardo odsiaduje dożywotnią karę pozbawienia wolności – prawo do przedterminowego zwolnienia po 25 latach zostało mu odebrane. Skazanie dotyczyło gwałtu i zabójstwa dwóch kobiet, ale skazaniec przyznał się także do zaatakowania czternastu innych ofiar. Ich obrońca podkreśla, że jest zszokowany – według niego Bernardo nie ma prawa czerpać zysków ze swoich zbrodni. Druga strona twierdzi zaś, że jest to dzieło w całości fikcyjne. Jakby nie było, także kontrowersyjne…

Źródło: Global News | Fot. i k o via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!