Zwiastun nowej ekranizacji książki J. K. Rowling

9762910056_dc08a28f36_kJak to zazwyczaj u schyłku mijającego roku bywa, kinomaniacy przeżywają w ostatnich dniach prawdziwy zalew filmowych zapowiedzi. Mieliśmy Batmana i Supermana, mieliśmy Dzień niepodległości, teraz czas na J. K. Rowling i długo oczekiwaną ekranizację kolejnej książki, której akcja rozgrywa się w świecie, który doskonale znamy – świecie Harry’ego Pottera.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to fikcyjna książka, którą napisał Newt Skamander – w uniwersum J. K. Rowling została wydana w 1927 roku, zaś w naszym, realnym świecie, premierę miała w 2001 roku (a w Polsce w 2002). Autorką tej drugiej wersji była oczywiście sama Rowling. W ekranizacji zobaczymy Eddiego Redmayne’a, który wcieli się w postać Newta Skamandera – to właśnie on będzie osią tej produkcji. Akcja rozgrywać ma się w Nowym Jorku, na siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami, które znamy z pierwszego tomu o Harrym Potterze. J. K. Rowling od początku jest mocno zaangażowana w produkcję – jest nawet twórczynią scenariusza.

Na premierę niestety musimy jeszcze poczekać. Film zadebiutuje w listopadzie 2016 roku. Reżyseruje Davis Yates, który odpowiadał za wszystkie wcześniejsze filmy w uniwersum, a na ekranie oprócz Redmayne’a, zobaczymy także Colina Farrella czy Katherine Waterson.

 

Źródło: The Guardian | Fot. Thea van Duin via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!