Jakie ekranizacje warto zobaczyć w przyszłym roku?

Najpierw książka, potem film – tyle jest dla nas wszystkich jasne. Czasem robimy wyjątek, ale niekoniecznie musimy się do tego przyznawać – jeśli jednak tak jest, warto zaplanować sobie lektury na nadchodzący czas, by uniknąć takiego faux pas, bowiem w nadchodzącym roku zaleje nas fala potencjalnie ciekawych ekranizacji.

3117579667_b4052ef8a4_bZacznijmy od Dziewczyny w pociągu, thrillera napisanego przez debiutantkę, Paulę Hawkins. Lekturę poleca nam sam Stephen King, zapewniając, że nie mógł książki odłożyć, ale opinie krytyków i czytelników są raczej podzielone. Główną rolę w filmie zagra Emily Blunt, natomiast na ekrany obraz ten wejdzie w październiku. Jeśli powtórzy sukces książki, która od długiego czasu utrzymuje się na szczytach list bestsellerów, możemy oczekiwać sukcesu na miarę ekranizacji Zaginionej dziewczyny z Benem Affleckiem.

Zwolenników niepokojących historii zapewne ucieszy fakt, że w grudniu doczekają się adaptacji Osobliwego domu Pani Peregrine. Książka wyszła spod pióra Ransom Riggs, a inspiracją do jej napisania była stara fotografia. W głównych rolach wystąpią Eva Green oraz Samuel L. Jackson.

Oprócz tego zobaczymy kolejne części Niezgodnej Więźnia labiryntu, podobnie jak Alicji w Krainie Czarów – tym razem tytułowa bohaterka znajdzie się Po drugiej stronie lustra, a zagra ją oczywiście Mia Wasikowska. Obraz ten uświetni nie kto inny, jak powracający do swojej roli Johnny Depp (premiera w maju).

Zadowoleni powinni być też zwolennicy ambitnej prozy, bowiem zbliża się ekranizacja Amerykańskiej sielanki Phillipa Rotha. Powojenne zmagania pewnej rodziny opisze dla nas nie kto inny, jak debiutujący w roli reżysera Ewan McGregor, który zagra również główną rolę. Oprócz niego zobaczymy Jennifer Connelly oraz Dakotę Fanning (w roli szesnastolatki, którą zapewne kojarzy każdy czytelnik Rotha).

Co jeszcze? Same głośne premiery. W grudniu ekranizacja zbioru opowiadań W śnieżną noc, gdzie pojawiła się m.in. historia spod pióra Johna Greena. Oprócz tego wspominana przez nas niedawno adaptacja nowej książki J. K. Rowling (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć)… oraz szereg innych obrazów. Ale zostawmy sobie jakieś niespodzianki na 2016 rok.

Źródło: The Huffington Post | Fot. SPDP via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!