Amazon coraz aktywniejszy w Polsce

2265816229_a7c158ec8a_bPolscy czytelnicy od pewnego czasu zastanawiali się, kiedy przyjdzie nam kupować u światowego giganta na rynku sprzedaży książek – i co będzie za tym szło. Spekulowano, że Amazon zagrozi pozycji zarówno empiku, Matrasa, jak i innych sieci, a to z kolei sprawi, że będziemy mogli liczyć na bardziej konkurencyjne ceny. Od pewnego czasu zakupy na Amazonie możemy już wprawdzie robić, ale jedynie korzystając z zagranicznych wersji serwisu. Niebawem jednak może się to zmienić.

Amazon jest obecny w Polsce. Ma tu trzy centra logistyczne – jedno niedaleko Poznania, dwa obok Wrocławia. Amazonowi spodobało się u nas tak bardzo, że postanowił dokonywać kolejnych inwestycji. To istotne, bo do tej pory wyłożono na to, bagatela, dwa miliardy złotych. Na umowach stałych zatrudnionych jest aż cztery i pół tysiąca osób, co pokazuje, że to nie przelewki. Szczególnie, że obok USA jesteśmy jedynym krajem, który realizuje zrobotyzowane procesy magazynowe.

Wszystko więc wskazuje na to, że niebawem będziemy mogli zamawiać Kindle przez polską stronę, przeznaczone wprost na nasz rynek. Przedstawiciel Amazonu pytany o te sprawy, na razie zbywa temat, twierdząc, że nie może podać żadnych szczegółów. Potem dodaje jednak, że wszystko idzie w dobrym kierunku i powinniśmy trzymać rękę na pulsie. Spodziewać można się zatem, że nie będziemy musieli czekać już długo.

Źródło: TVN24 BiŚ | Fot. Robert Scoble via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!