Stephen King o ekranizacji Mrocznej Wieży

W niedawnym wywiadzie udzielonemu magazynowi „Rolling Stone” Stephen King opowiadał przede wszystkim o zbliżającym się serialu Dallas ’63 z Jamesem Franco w roli głównej, ale zapytany został także o postępy nad ekranizacją jego epickiego cyklu. Niejeden fan zapewne wstrzymał oddech, kiedy redaktor zapytał Kinga o sprawy castingowe. Od pewnego czasu krążyły różne mniej lub bardziej potwierdzone informacje – i w końcu możemy przekonać się, co sądzi o nich sam autor.

Mroczna-Wieża-VIII-Bitwa-o-Tull

Stephen King zdradził, że obsadzenie Matthew McConaugheya w roli antagonisty oraz Idrisa Elby w roli Rolanda wydaje się prawdopodobne – z pewnością bardziej niż jakikolwiek inny scenariusz. Dodał, że w tej chwili negocjowane są gaże i tylko tyle w tej materii wie, cała reszta zależy od studia Sony, które wykupiło prawa do ekranizacji. Warto przypomnieć, że będzie ona sprowadzała się nie tylko do filmu, ale także serialu, powstaje bowiem całe uniwersum.

King został także zapytany o możliwe kolejne tomy Mrocznej Wieży – jeden z tomów, Wiatr przez dziurkę od klucza, dobitnie pokazał, że autor odnajduje się w różnych momentach historii i może dopisywać jej kolejne elementy. King powiedział to, co zazwyczaj podkreśla także w innych wywiadach – chciałby kiedyś opisać bitwę o Jericho Hill, ale nadal nie ma na to pomysłu. Znając jednak wyobraźnię pisarza, możemy liczyć na to, że prędzej czy później czekamy się kolejnej odsłony cyklu, który wielu uznaje za jego największe dzieło.

Źródło: Entertaiment Weekly | Fot. materiały prasowe Wydawnictwa Albatros (komiks Mroczna Wieża)

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!