Cztery nowe opowiadania od J. K. Rowling

Wydawało Ci się, że znasz magiczny świat, do którego drzwi uchyliła nam J. K. Rowling? Zastanów się jeszcze raz. W końcu oficjalna historia to rzadko… cała historia.

Zrzut ekranu 2016-03-07 o 17.17.06Między innymi tak reklamowane są cztery nowe opowiadania autorki Harry’ego Pottera, która tym razem bierze na warsztat historię Stanów Zjednoczonych – a konkretnie tę magiczną historię tego kraju. Dzięki czterem nowym opowiadaniom będzie można dowiedzieć się między innymi, jak wygląda amerykańska wersja Hogwartu.

A skąd ten pomysł? Oczywiście wynika z faktu, że niebawem będziemy mogli oglądać kolejną odsłonę magicznych historii, która rozgrywa się w latach dwudziestych w Nowym Jorku (mowa oczywiście o jesiennej premierze filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć). W ramach „przygotowania” nas do przeniesienia się do Ameryki, Rowling napisze cztery nowe opowiadania – pierwsze z nich będzie miało premierę w tym tygodniu na Pottermore.

Czego będą dotyczyć, oprócz amerykańskiego Hogwartu? Ot, choćby procesów o czary, które odbyły się z udziałem pewnych pań z Salem. Spodziewać możemy się także sięgnięcia po indiańskie legendy, a ostatecznie opowiedzenia także historii Ministerstwa Magii, które ma składać się z reprezentantów Kongresu Magii Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Do lektury wydawca zachęca w tym oto krótkim trailerze:


Źródło: TIME

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!