„Fantastyczne zwierzęta” J. K. Rowling jednak jako książka!

Jakiś czas temu autorka Harry’ego Pottera zarzekała się, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć stanowią scenariusz i tylko w takiej formie możemy liczyć na poznanie tej historii w druku. Nawet kiedy nadeszła wieść o ekranizacji z Eddiem Redmaynem, Rowling twierdziła, że nie ma planów, by przedstawiać tę historię w formie książki.

Book_with_backgroundTeraz wiemy jednak, że będzie inaczej – co wydaje się słuszne, bo czymże byłaby ekranizacja historii osadzonej w świecie Harry’ego Pottera, jeśli  nie mielibyśmy do czynienia z książką? W tym przypadku jednak nie sposób będzie dostosować się do zasady, którą wyznajemy, czyli: najpierw książka potem film. Tekst bowiem ma się ukazać dopiero dzień po premierze filmu.

Gdzie będzie dostępna ta pozycja? Przede wszystkim na Pottermore, gdzie czytelnicy znaleźć będą mogli ebooka. Ale ci, którzy wolą bardziej tradycyjną formę, także nie będą zawiedzeni, bo wersja papierowa również jest przewidziana. Unikamy jednak cały czas jednego, kluczowego słowa, a jest nim „powieść”. Jest tak dlatego, że Fantastyczne zwierzęta będą w istocie pełnym tekstem scenariusza, a nie odrębnym, przeredagowanym dziełem.

Będzie to zatem gratka dla tych, którzy chcą podejrzeć, jak tworzone są filmowe scenariusze – a także ciekawa pozycja dla wszystkich tych, których interesuje bardziej książkowa niż filmowa twórczość J. K. Rowling. W pozycji tej mają się też znaleźć jakieś dodatki od samej autorki, choć na razie nie wiadomo, jakie konkretnie.

Premiera filmu odbędzie się 19 listopada tego roku.

Źródło: Hypable

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!