Nowa książka Veroniki Roth

Veronica Roth to autorka znana wszystkim, którzy nie stronią od literatury young adult, a w szczególności tej, która dotyka dystopicznych tematów. Po sukcesie książek z serii Niezgodna przyszedł czas na głośne ekranizacje – czasem porównywane do Igrzysk śmierci, chyba zresztą całkiem słusznie. Dla jednych Roth jest w takim zestawieniu górą, dla innych wręcz przeciwnie, pewne jest jednak, że obok jej książek nie można przejść obojętnie.

ctm-ew1Tym bardziej, że autorka nie próżnuje. Po gigantycznym komercyjnym sukcesie nie przestaje pisać, skutkiem czego otrzymamy od niej nową duologię SF pt. Carve the Mark (w wolnym tłumaczeniu: Odciśnij piętno). Pierwszy tom trafi na półki księgarń 17 stycznia 2017, ale na polską premierę z pewnością będziemy musieli poczekać dłużej.

Na portalu EW opublikowano fragment powieści, który opowiada o Cyrze oraz Akosie – dwóch osobach pochodzących z diametralnie różnych światów, którzy stają się dla siebie nieoczekiwanymi sojusznikami. Akcja rozgrywa się na planecie, na której rządzą przemoc oraz mściwość, wygląda więc na to, że od Roth otrzymamy tym razem nieco mroczniejszą opowieść. Co jeszcze wiemy? Choćby to, że w wykreowanym przez nią świecie są jednostki, które zostały obdarzone niezwykłą mocą kształtowania… przyszłości. Zalicza się do nich dwójka bohaterów, choć bynajmniej nie jest to dla nich błogosławieństwem – ze względu na swe zdolności są bowiem sterowani i wykorzystywani przez innych.

Tutaj przeczytać można fragment w oryginale.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!