George R. R. Martin publikuje rozdział „Wichrów zimy”

Każdy sygnał od George’a R. R. Martina w sprawie kolejnego tomu Pieśni Lodu i Ognia jest na wagę złota. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu wiemy, iż autor żyje i pisze – a to fanów interesuje najbardziej. I mimo że od lat wystawia ich cierpliwość na niezwykle trudną próbę, wybaczają mu tę opieszałość między innymi dlatego, że co jakiś czas pozwala im wejrzeć do swojego świata.

14076887525_3712806a01_kTak też stało się w tym wypadku, GRRM bowiem opublikował na swoim blogu kolejny rozdział z długo oczekiwanych Wichrów zimy. Tym razem narracja prowadzona jest z perspektywy księżniczki Arianne Martell, która swego czasu wzbudzała liczne kontrowersje – głównie dlatego, że HBO postanowiło „wyciąć” tę postać z czwartego sezonu Gry o Tron. Było to o tyle niepopularne wśród czytelników, że Arianne cieszyła się dość dużą sympatią fanów Martina.

Autor podkreślił, że w nadchodzącym tomie sporo akcji będzie rozgrywało się właśnie w Dorne – i to postacie z tej krainy będą miały niemało do powiedzenia w fabule. Na koniec w charakterystycznym dla siebie stylu zapytał, czy czytelnicy bloga chcieliby wiedzieć więcej, po czym sam sobie odpowiedział, stwierdzając, że będzie trzeba poczekać na premierę książki.

Martin dodał, że materiał nie jest jeszcze skończony i wszelkie plotki na ten temat są nieuzasadnione. Ostatnia potwierdzona wieść pochodzi ze stycznia – i wedle stanu na początek roku, Martinowi ukończenie dzieła miało zająć jeszcze kilka miesięcy.

Fragment Wichrów zimy można przeczytać tutaj.

Źródło: The Guardian | Fot. fridator via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!