Znów szwedzki stół w Amazonie

Amazon znany jest z eksperymentowania na polu nie tylko czytelniczym, ale także biznesowym. Wprowadza nowe modele, testuje innowacyjne metody, a w tym oferuje także co jakiś czas swoim użytkownikom szwedzki stół. Innymi słowy, zaprasza do rejestrowania się, zakładania konta, a potem mówi: czytaj, ile chcesz.

8454358838_60379fd4db_kTym razem nowo wprowadzona usługa dotyczy komiksów i nazywa się „ComiXology Unlimited”. Za 5.99 dolarów miesięcznie (czyli niecałe dwadzieścia cztery złote) użytkownicy uzyskują nielimitowany dostęp do najbardziej znanych tytułów, a w dodatku przysługuje im trzydziestodniowy okres bezpłatny. Wśród komiksów jest słynne „The Walking Dead” czy „Hellboy”, a także szereg innych pozycji m.in. ze stajni Dark Horse. Obecnie katalog opiewa na kilka tysięcy komiksów z różnych serii, jakkolwiek w ofercie brakuje tytułów DC, jak i Marvela. W tym drugim przypadku jest to całkowicie zrozumiałe, jako że Marvel ma własną, analogiczną usługę. Pozycje obydwu gigantów można jednak wciąż nabyć płacąc oddzielnie.

Dodatkowo twórcy podkreślają, że ComiXology będzie zmieniać i poszerzać swoją ofertę, podobnie jak systematycznie robił (i robi) to Netflix w przypadku seriali. Usługa na razie dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, jednak czynione są już plany, by stała się międzynarodową platformą. Fani komiksów mogą więc już zacierać ręce na przyszłość, a zwolennikom powieści mniej graficznych pozostaje czekać, aż na szwedzkim stole znajdą się także powieści.

Źródło: Infodocket | Fot. Michael Van Vleet via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!