Ekranizacja Pana Mercedesa w 2018 roku!

Nie ma mowy o adaptacji – to nie będzie bowiem luźna interpretacja, a wierna, serialowa ekranizacja kryminalnej trylogii Stephena Kinga. Produkcja będzie liczyła dziesięć odcinków, a odpowiadać będzie za nią człowiek, którego nazwisko zna chyba każdy, kto widział choćby jeden odcinek Ally McBeal czy Boston Legal – David E. Kelley.

pan-mercedesPojawiły się już także nazwiska aktorów, którzy będą zaangażowani w produkcję. Tytułowego zabójcę, czyli Brady’ego Hartsfielda, zagra Anton Yelchin (którego ostatnio mogliśmy oglądać m.in. w Star Treku od J. J. Abramsa). Oprócz niego w serialu pojawi się Brendan Gleeson, któremu przypadnie rola protagonisty, emerytowanego detektywa Billa Hodgesa.

Oprócz wspomnianych na początku tytułów, Kelley znany jest także z innych produkcji – ostatnio jest o nim dość głośno ze względu na to, iż jest tzw. showrunnerem dla dwóch nowych seriali HBO oraz Amazonu (odpowiednio Big Little Lies oraz The Trial). Oprócz niego w ekranizację Pana Mercedesa zaangażowany będzie Jack Bender, co wywołuje mieszane emocje wśród fanów Stephena Kinga, producent ten bowiem odpowiadał wcześniej za Pod kopułą (który to serial nie spotkał się z wieloma przychylnymi opiniami czytelników).

Zamówienie na serial złożyła Audience Network – nowa inicjatywa AT&T oraz DirectTV, która w ostatnim czasie buduje serialowe portfolio. O jakości ich produkcji przekonać będziemy mogli się niebawem przy okazji premiery dramatu Kingdom, który opowie o środowisku związanym z walkami MMA.

Źródło: The Hollywood Reporter

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!